KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15474467
nr 1547 4467
Henning Paulsson
(1897-1973), Sverige
Oljemålning, Fåglar. Signerade. Olja på duk, 23x25 cm, yttermått inklusive ram: 37x41 cm
Henning Paulsson, född 1897, död 1973, svensk bldkonstnär och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 12 juni 2023
kl 18:55:34
Henning Paulsson
Läs mer om Henning Paulsson